Dek Döşeme

Dek döşemeler çeşitli suya dayanıklı ağaçlardan yapılmaktadırlar. Bu ağaçlar; iroko, tik, afromosia, dusi, dişbudak... dır. Dek döşeme yapılacak alanları terazisinde olması gerekir. Eğer beton zemine uygulanacaksa istenilen yükseklikte alt karkaslar betona sabitlenir. Daha sonra seçilen cinste ağaç dekler monte edilir. Tutkallar temizlenip zımparalanan dek döşeme vernikleme için hazırdır. Tik yağını tavsiye etmiyoruz. Bu malzeme çok kısa sürede özelliğini kaybettiğinden ağacın grileşmesine neden olmaktadır. Bu yüzden ilk günki gibi kalması için zemin için üretilmiş vernikleri tavsiye ediyoruz.

Açık ve Kapalı hava yüzme havuzları, iskele üzeri, güneşlenme terasları, balkonlar, saunalar, soyunma odaları, çocuk bahçeleri, plaj ve bahçe yürüme yolları, kamelya, sundurma ve pergola zeminleri ile tüm ıslak zeminlerde kullanılabilir. Bahçenizin doğal görümüne uygun doğal bir görünüm sağlar. Restoran, kafe, çay bahçesi ve pergola zeminlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Dek döşeme için en sağlıklı ve uzun ömürlü koruyucu vernik hemel marka ürünlerdir. 

 

Öz Ahşap ta ürettiğimiz dek döşemelerimizi evinizin bahçesinde, teras kaplamalarında, banyo ıslak zeminlerinde, havuz kenarlarında, kafelerde, Restoranlarda rahatlıkla kullanabilrsiniz. Dilerseniz çiçek saksılarınızı kaplayabiliriiz ya da dekten saksı imalatı yapabiliriz.

Back to Top