Ferforje Korkuluk Modelleri

Ferforje korkuluk çeşitlerimiz, merdivenlerinize veya korkuluk sisteminize kişilik ve karakter katan birçok demir korkuluk stilini içerir. Genellikle merdiven dikmeleri olarak adlandırılan bir korkuluk çubuğu, gerçek mimari özellikleri, uzman işçiliğiyle birleştirir.

Demirüstü ahşap küpeşteyi keserleme ile demire göre yapıyoruz. Önce demire göre şablon çıkarıyoruz. Daha sonra bu şablona göre keresteyi keserek ve yerinde keserleyerek demire alıştırıyoruz. istenilen modele göre tesviyesini yaptıktan sonra küpeştemiz montaja hazırdır.

 

Düz ferforje motiflerimiz, sade ferforje düşünen müşterilerimiz için bir alternatif olup fiyat bakımından da hesaplı olmaktadır. Merdivende kullanılacak düz ferforje motifleri merdiven açısına göre iki demir lama arasına kaynak yapılarak imalatı yapılmaktadır. Başlangıç babası olarak kalın bir metal kare profil tercih edilirse ilk basamağa ankraj elemanları kullanılarak montaj yapılır. Güçlü ve sağlam demir korkuluklarımız uzun yıllar dayanacak şekilde üretilmiştir. Bir çok merdivende eski korkulukları değiştirerek yeni model demir orkulukları kullanıyoruz ve nesiller boyu sürecek daha şık bir tasarıma yükseltiyoruz.

Ferforje üzerine yapılan ahşap küpeşte ferforjenin tamamlayıcısı gibidir. Ahşap küpeşte olmadan ferforje eksik kalır.

 

 

 

Back to Top