Merdivenci

 

Ahşap merdiven deyip geçmemek gerekiyor. Müşterilerimizin söyledigine göre bir dubleks daireyi satın alırken merdiven evin manzarası yanında ne yazıkki en son dikkat edilecek nokta oluyor. Özellikle dubleks ya da tripleks evlerde ana girişin bulunduğu zemin katla üst katları bağlayan merdivenler evin görünür bir yerine konmak zorunda oldukları için, evin genel atmosferine de büyük etkileri oluyor. Yani ahşap merdiveni tamamen işlevi üzerinden tanımlayıp, bağlantıyı sağlasın yeter diye düşünmek yerine; kullanılan malzeme ve detayları inceleyerek evin geri kalan tasarımına uyum sağlayıp sağlamadığına ve dış görünüşüne de mutlaka özen göstermek gerekiyor. Malzeme seçiminde, eğer eviniz buna uygun bir tarza sahipse ve sıcak bir ortam sağlamak istiyorsanız, ahşap elbette en garantili seçimlerden biri. Son zamanlarda demir profil taşıyıcılar ile modern merdivenler yapmaktayız. Bu merdivenlere 5 cm kalın basamak veya alt görünümü de ahşap olacak şekilde kutu merdiven yapabiliyoruz. Bu tip merdivenlere lamine temperli cam uygulaması ile korkuluk yapmaktayız.

Daha önce merdiven konusunda bir çok internet sitesi yaptık. merdivenci, küpeşteci, ahşap basamak vs. Şu anda atıl durumdaki bu sitelerle ahşap merdiveni nasıl daha güzel, anlaşılır ve göze hitap edecek şekilde sunabiliriz diye çalıştık. Sonunda www.ozahsap.com.tr yi ahşap merdiven konusunda yapılanların en geniş kapsamlısı olarak beğenilerinize sunduk. Bu farklı yaklaşımların ahşap merdiven konusunda size fikir ve ilham verebileceğini düşünüyoruz.

Biz İstanbul'da merdivenci olarak 45 yıldır ahşap merdiven ve küpeşte konusunda mimar ve mühendislerin çözüm ortağı olduk. Aynı zamanda parekende müşterimize de merdiven ve küpeşte konusunda hizmet sunduk. Merdiven için olmazsa olmaz fırın kurusu FSC belgeli ağaçlarımızla her türlü merdivenin imalatını yapmaktayız. İstanbul’da başta Merdivenci Ali usta olarak da bilinen işinde uzman ustalarımızla sizin için üretmeye devam edeceğiz.

Back to Top