Ahşap Basamak

Ahşap basamaklar müşteriden gelen şablona göre veya autocad çizimine göre yapılır. Basamak kalınlığına göre kesilen ağaçlar planya ve kalınlık işlemlerinden sonra freze makinasında kurtağzı yöntemiyle birbirine eklenerek basamak haline getirilir. Rıht kanalları, led kanalları ve kenarlarının freze işleminden sonra renk ve cila işlemine geçilir.

Şehir dışından ve yurt dışından gönderilen şablonlara göre basamak imalatı da yapmaktayız. 
Müşterimizin tercihine göre lamine parke, papel kaplama ve masif (kereste) malzemeden imalat yapmaktayız.

Ahşap Basamak Teknik Özellikleri

 

Malzeme: Fırınlanmış 1.Sınıf Seçilecek Ağaç

Hava kurusu rutubet seviyesine kadar fırınlanmıştır. Bu değer yaklaşık %12'dir. Fırınlama firmamızın kereste tedarikçileri tarafından yapılmaktadır.

Basamaklar: Kalınlık: 40 mm veya 30 mm tamamen masif. Boşta merdivenlerde kalınlık hesaplamaları esnemeye göre değişmektedir.

Üretim tekniği: Birleştirmede (Laminasyon) D3 sınıfı suya dayanıklı tutkal kullanılmaktadır. D3 sınıfı tutkallar özellikle ortamda nem var ise ahşabın daha iyi yapışmasını sağlar. Tutkal olarak Alman malı olan Kronen marka tutkal kullanmaktayız.

(Laminasyon uygulamasının; direnci büyük ölçüde artırdığı, bununla birlikte ağacın çalışması diye tabir edilen seğim verme, burkulma gibi şekil değişikliklerini önlediği kanıtlanmıştır. Laminasyon hidrolik preslemede yapılmaktadır.)

Back to Top