Beton Üstü Merdiven

Beton üstü merdiven basamakları beton merdivenden çıkarılan şablona göre veya autocad çizimine göre yapılır. Basamak kalınlığına göre kesilen ağaçlar planya ve kalınlık işlemlerinden sonra freze makinasında kurtağzı yöntemiyle birbirine eklenerek basamak haline getirilir. Rıht kanalları, led kanalları ve kenarlarının freze işleminden sonra renk ve cila işlemine geçilir.

Şehir dışından ve yurt dışından gönderilen şablonlara göre basamak imalatı da yapmaktayız. 
Müşterimizin tercihine göre lamine parke, papel kaplama ve masif (kereste) malzemeden imalat yapmaktayız.

https://youtu.be/DnUFDhVlkU0

Beton üstü Merdiven Teknik Özellikleri

 

Malzeme: Fırınlanmış 1.Sınıf Seçilecek Ağaç

Hava kurusu rutubet seviyesine kadar fırınlanmıştır. Bu değer yaklaşık %12'dir. Fırınlama firmamızın kereste tedarikçileri tarafından yapılmaktadır.

Basamaklar: Kalınlık: 40 mm veya 30 mm tamamen masif. Boşta merdivenlerde kalınlık hesaplamaları esnemeye göre değişmektedir.

Üretim tekniği: Birleştirmede (Laminasyon) D3 sınıfı suya dayanıklı tutkal kullanılmaktadır. D3 sınıfı tutkallar özellikle ortamda nem var ise ahşabın daha iyi yapışmasını sağlar. Tutkal olarak İtalyan malı olan Natıonal D3 kullanmaktayız.

(Laminasyon uygulamasının; direnci büyük ölçüde artırdığı, bununla birlikte ağacın çalışması diye tabir edilen seğim verme, burkulma gibi şekil değişikliklerini önlediği kanıtlanmıştır. Laminasyon HİDROLİK PRESLEMEDE yapılmaktadır.)

Babalar: Ölçüleri 90x90 mm kesitinde, muhtelif boylarda ve müşteri seçimine aittir. Modeli, müşteri model belirtmediği takdirde standart köşeli baba modeli kullanılır.

Taşıyıcılar: (Boşta merdivenlerde olmaktadır.) 40 mm kalınlık rıht yüksekliğine göre genişlik ayarı yapılacaktır. Taşıyıcılarda iki tip model vardır. Birincisi basamakların yandan kapamasıyla oluşturulur. İkincisi basamakların altından giden taşıyıcılardır. Bunlara ilaveten ahşap taşıyıcı olmadan duvar tarafında paslanmaz çelik saplamalarla basamaklar duvara monte edilir.

Trabzan tornaları: Modeli ahşap olmak kaydı ile müşteri tarafından seçilir. Ölçüler Brüt 5x5 cm dir. Ahşap harici plexi, krom ve ferforje tipi tornalar extra olarak fiyata yansıtılır.

Küpeşte: Modeli müşteri tarafından seçilir. Ölçüler 8x6 cm. Üst yüzey işlemleri: Merdivenin tüm aksamları pürüzsüz olacak şekilde KONTAK ZIMPARADA zımparalanmaktadır.

Boya: Ahşabın doğal görünümü istenirse; 1 kat ahşap koruyucu, 1 kat dolgu 2 kat vernik uygulaması yapılır. Renk verilmesi istenirse; pinotex, renk, dolgu ve son kat vernik uygulaması yapılır. Tüm boyama işleri kendi yerimizde ve kompresör ile yapılmaktadır. Boya ve vernik olarak Akzo Nobel, Caparol, Hıckson Decor ve Restol ürünleri kullanılmaktadır. (Hıckson Decor ve Restol bina dışı merdivenlerde uygulanmaktadır.)

Back to Top